Samsun ev hanımlarına öğrencilere ek iş fırsatları

Samsun ülkemizin kuzeyinde yer alan Karadeniz’İn en büyük ili konumdadır. Bulunduğu konumundan dolayı şehir Karadeniz Bölgesinin ilk büyükşehiri olmuştur. Şu anda 1 milyona yakın nüfusu ile ülkemizin büyükşehirleri arasında yer almaktadır. Samsun’da iş imkanları da oldukça fazladır. Fakat herkes dışarıda çalışmaya uygun değildir. Özellikle ev hanımları evde kaldıklarından aile bütçesine katkı sağlayamamaktadırlar. Eşleri tek maaş ile evi geçindirmeye çalışırken ev hanımları da evde yapacakları eş işler ile eşlerine destek olabilirler. Samsun’da ikamet eden kişiler için evde yapılabilecek ek işleri araştırdık.

Evde Tütün Sarma işi

Samsun merkezde yer alan Büyük Cami ve Saat Kulesi mevkiinde yer alan tütüncüler eli yatkın olan kişilere karton başı 5tl karşılığında eve ek iş vermektedirler. Tabi bunun için öncelikle işi öğrenmeniz gerekmektedir. Bir kartonda 10 paket sigara bulunmaktadır. 1 paket sigaranın içerisinde de 20 dal sigara vardır. Siz bir karton tamamladığınızda yani 200 dal sigara doldurunca 5tl alacaksınız. Bu işlemde eliniz yatkın olunca 30 ile 50dk arasında sürmektedir. Günde 10 karton sigara sararsanız bu da günlük 50TL para yapar ve aylık gelir olarak 1500tl’ye denk gelir. Bunun için Büyük Camii bölgesinde yer alan tütüncülere gidip evde tütün sarma işi yapmak istediğinizi söylemeniz durumunda size yardımcı olacaklardır. O bölgede bayağı tütüncü bulunmaktadır.

Evde Bilgisayar Başında Makale Yazma İşi

Tütün sarma işine sıcak bakmayanlar olabilir. Bunun yerine evinde bilgisayar olan ve okuma yazmayı seven kişiler için de makale yazma işini deneyebilirler. Makale yazma işinden bahsetmek gerekirse anlaşma yaptığınız kişilerin size verdiği konu başlıkları ile ilgili işverenin belirlediği kelime sayısında başka bir yerden kopya çekmeden özgün yazı yazma işidir. Bunu böyle anlatınca size karışık gelebilir fakat evde yaptığınız yemek tarifleri bile birer makaledir ve bunları öğrenmek isteyen birçok kişi bulunabilir. Makale yazma işi ücretlerinden bahsedelim. Makale yazma işine ücreti belirleyen durum yazılan kelime miktarıdır. Uygulanan tarifeye göre 100 kelime için istenen fiyat 1,25tl ile 1,50 tl aralığındadır. Kişiler çoğunlukla 300 kelime civarı yazı yazdırırlar. Bu da yaklaşık 5tl’ye denk gelmektedir. Bu işi bulabileceğiz yerler ise arama motoruna makale yazarlığı yazmanız durumunda karşınıza çıkacak siteler ile yazışarak anlaşabilir ve makale yazımına başlayabilirsiniz. Samsun’da olanlar için de samsun gazetelerinde yemek köşesi gibi köşede yazı ve tarif yazarak para kazanabilirsiniz.

Bu örnekler çoğaltılabilmektedir. Sizler kendi yeteneklerinize göre evde yapabileceğiniz işleri daha iyi bilebilirsiniz. Lif örme, kutu katlama, kına paketleme gibi ek işler ev hanımlarına verilmektedir. Sizler isterseniz bu yazımızın altına yorum kısmına el becerinizi ve bulunduğunuz yer ile birlikte ad soyad bilgileriniz ve e-mal adresinizi yazmanız durumunda eve iş veren firmaların size ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Sitemiz eve direk iş vermemektedir. Eve iş veren firmalar ile iş isteyenleri bir araya getirmeyi planlamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Bitcoin'e Yeni Başlayacaklar için Rehber başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

15 yorum

 1. Evde paketleme işine ihtiyacım var geri dönüşlerinizi bekliyorum

 2. Evde ek iş yapmak aile bütçesine katkı sağlamak istiyorum

 3. Evde paketleme işi yapmak istiyorum samsunda yim elim hızlıdır geri dönüşünüzü bekliyorum

 4. Evde paketleme süsleme yapabilirim geri dönüş beklyrum

 5. samsun çarşambada oturuyorum evde yapabileceğim iş arıyorum yardımcı olursanız sevinirim

 6. Samsun merkezde oturuyorum
  Evde ek iş yapmak isterim.H

 7. Evde paketleme isi yapmak.istiyorum

 8. Hatice Yılmaz

  Samsun ilkadım 2 kişiyiz ek iş istiyoruz

 9. Evde yapabilecegm ek is ariyorum samsun bafra

 10. Evde iş yapmak istiyorum.kalabalık aileyiz her iş yapılır

 11. Samsun kavak ta oturuyorum. Evde ek iş yapmak istiyorum.

 12. Samsun bafra da oturuyorum. Evde iş yapmak istiyorum. Geri dönüş yaparsanız sevinirim

 13. Merhaba 4 ev hanımı arkadaş iş arıyoruz

 14. evde paketleme işi istiyorum

 15. Merhaba Samsun Bafrada yaşıyorum, iki çocuk annesiyim evde paketleme işini yapmak istiyorum, bana dönüş yaparsanız çok sevinirim

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

error: İçerik Koruma Altında!!