PTT KPSS Şartı Olmaksızın 1100 Personel Alımı Yapacak

Posta Telgraf Teşkilatı(PTT) KPSS şartı olmadan PTT personel alımı yapacağını duyurması ardından meraklı bekleyiş devam ediyor. Kurum iş ilanlarında oldukça dikkat çekmektedir. 2018 Haziran ayında kurulan PTT Pall AŞ., eksik personel kadrosunu tamamlamak için 1100 personel alımı yapacağını duyurdu. Peki, PTT personel alımı ne zaman yapılacak ve adaylarda aranan şartlar neler? Bu soruların yanıtlarını yazımızın devamında vermek istedik.

PTT Pall’ın kurulmasıyla birlikte PTT bünyesinde istihdam edilmek üzere, ATM ikmal, bakım, nakit yönetimi, gece kasası hizmetleri, her türlü para, kıymetli maden ve kıymetli evrak taşıma gibi fiziki güvenlik hizmetleri verecek kadrolara toplam Bin 100 personel alınacağı bekleniyor. Göreve kabul edilecek adaylara 3 bin 500 lira maaş ödemesi yapılacak. Şirketin bu yılsonuna kadar İstanbul, Bursa, Kocaeli, Adana, Ankara ve İzmir gibi şehirlerde nakit merkezi kuracağı da açıklandı.

PTT PALL Personel Alımı

PTTPall AŞ. Tarafından yapılan son duyuruya göre, önümüzdeki yıl 360 zırhlı araç, 40 yeni şube ve toplam 1100 personelin PTT merkezlerinde, şubelerinde ve ATM hizmetlerinde görevlendirilmeyi planlıyor. Şirketin 2023 hedefleri kapsamında da dünya markası olma yolunda yeni atılımlar gerçekleştireceği açıklandı.

PTT Personel Alımı Ne Zaman Yapılacak?

PTT ve PTTPall bünyesinde görevlendirilmek üzere yapılacak personel alımlarında KPSS şartı aranmayacak. Birçok adayın merakla beklediği ve KPSS şartının olmayışı herkesin umutlarını arttırmış durumda. PTTPall AŞ. Bünyesinde görev alacak zırhlı personel alımları henüz başlamış değil. En kısa süre içinde açıklanması bekleniyor.

Başvuruların sona ermesinin ardından uygun görülen adaylar mülakata çağrılarak. Yapılacak sözlü mülakatta başarılı olan adaylar PTTPall bünyesinde göreve başlayacak. İhtiyaç duyulması halinde tekrar personel alımı yapılacağı duyuruldu.

PTT Pall Başvuru Şartları Neler?

Adayların PTTPall çalışanı olması için aşağıdaki genel şartları taşıması gerekiyor:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • Kamu haklarından yasaklı olmamak
  • Görevini yapamayacak derecede sağlık sorununun olmaması
  • Yapılacak olan güvenlik soruşturmasından olumlu değerlendirme almak
  • Erkek adayların askerliklerini tamamlamış olmaları

Bir önceki yazımız olan Personel Eleman iş ilanı arama internet siteleri başlıklı makalemizde eleman arama internet siteleri 2019, iş ilanı arama siteleri 2019 ve iş ilanı yayınlayan internet siteleri 2019 hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

error: İçerik Koruma Altında!!