Kurumsal Kredi Kartları Hangileridir?

Kurumsal Kredi Kartları Hangileridir?

Kurumsal kredi kartları, iş harcamaları ile kişiye özel harcamaları birbirinden ayırmayı sağlayan kredi kartları olarak bilinmektedir. Tıpkı bireylere verildiği gibi şirketlere özel olarak verilen bu kredi kartları, şirket harcamalarının daha kontrollü bir şekilde yapılmasına ve kolay incelenmesine olanak tanımaktadır. Bu sayede kurum masrafları minimum düzeyde tutulabilmekte ve mali kontrol sağlanabilmektedir.

Ticari kredi kartı olarak da nitelendirilen kurumsal kredi kartı kurum çalışanlarının belli oranlar dâhilinde alışverişlerden avantaj sağlamasına imkân sağlamaktadır. Bu sayede hem çalışanlar hem de işyeri sahibi için kredi kartı kullanımı avantajlı olmaktadır. Durumun farkında olan bankalar ise kurumsal kredi kartı kampanyaları ile birçok kişinin bu avantajlardan yararlanmasına yardımcı olmaktadır.

Ticari Kredi Kartları Nasıl Alınır?

Kredi kartı kullanımı gerek bireyler gerekse şirketler için oldukça yaygındır. Ticari kredi kartına sahip olabilmek için öncelikle bir işyerine bağlı ticari hesabın bulunması gerekmektedir. Bu hesaba sahip olabilmek için ise birtakım koşulların sağlanması şartı vardır. Gerekli tüm işlemler yapıldığı takdirde kurumsal kredi kartına sahip olmak mümkündür.

Kurumsal Kredi Kartının Avantajları

Kurumsal kredi kartı sayesinde ekonomik yönden kontrol sağlanabilmektedir. Buna göre alışverişler kredi kartı ile vadeli biçimde yapılmakta ve ödemeler daha kolay hale gelmektedir. Kart sahibi banka açısından kurumsal müşteri olarak nitelendirildiğinden dolayı birçok alışverişte ekstra taksit imkânına sahip olunmaktadır. Bu da ticari nitelikteki alışverişlerde maliyet avantajı sağlamaktadır.

Kurumsal Kredi Kartı Veren Bankalar

Gerek bireysel gerekse kurumsal kredi kartları günümüzde bütün bankalar tarafından verilmektedir. Kredi kartı ile alışveriş son derece yaygın olduğundan dolayı bankalar kartlı alışverişlerde dönemler itibariyle çeşitli kampanyalar düzenlemektedir. Bu da kredi kartı kullanımını daha yaygın hale getirmektedir.

Kurumsal kredi kartı kullanımında bireysele kıyasla daha avantajlı bir konumda olunmaktadır. Örneğin taksit imkânı bulunmayan alışverişlerde kurumsal kredi kartına özel taksit imkânı bulunmaktadır. Bunun yanı sıra kurumsal kredi kartı ticari hesaba bağlı olduğundan dolayı kuruma ait birçok ödeme de bağlı bulunan banka aracılığı ile yapılabilmektedir. Ayrıca ticari kredi kartı limiti de kurumsal faaliyetler ve hesaplar neticesinde belirlenmektedir.

Bir önceki yazımız olan Kredi Notunu Ücretsiz Şekilde Öğrenme başlıklı makalemizde kredi notu nasıl düşürülür, Kredi Notu Nasıl Yükseltilir? ve Kredi Notu Nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

error: İçerik Koruma Altında!!