Kredi Notunu Ücretsiz Şekilde Öğrenme

Günümüzde kredi işine bulaşmayan neredeyse kalmamıştır. Borç ödemede, ev, araba almak için veya şu anda da bedelli askerlik için birçok kişi bankalara kredi başvurusu yapmaktadır. Bu başvurular neticesinde bazılarına kredileri hemen çıkarken bazılarına ise maalesef kredileri onaylanmamaktadır. Hatta bu onaylanmayan kişiler içerisinde maddi durumu iyi olup çekeceği krediyi kolaylıkla ödeyebilecek gücü olanlar da vardır. İşte bu kredi çıkmama sebeplerinin başında kişilere özel kredi notu gelmektedir. Kredi notunuza göre bankalar sizlere kredi vermektedirler. Bu kredi notunuzu da önceki kredi ödemeleriniz, kredi kartı borçlarınız, kara listeye düşme veya hiç düşmeme gibi etkenler etkilemektedir.

Kredi Notu Öğrenme Ücretsiz

Kişisel ihtiyaçlarımızı bankalardan kredi alarak sağladığımız bu çağda, herkes kredi çekebilir mi? Kredi çekebilmek için her bankanın bazı kuralları vardır. Bunlar kredi kullanacak kişinin banka geçmişine bakılarak düzenlenir. Kredi notu, bankalardan kredi çekebilmemiz için en gerekli değerlendirme yöntemidir. Kredi notu düşük olursa kredi almakimkansız hale gelir.

Kredi Notu Nedir?

Kredi notu, uzun yıllardan beri bankaların kredi verirken baktıkları önemli bir referans notudur. Kredi notu; kredi kartı, bireysel kredi ödeme geçmişi, limit ve borç durumunuz, kredi kullanım yoğunluğunuz gibi bileşenler dikkate alınarak hesaplanır. Kredi notunuz yüksek olursa kredi çekmeniz kolay olur. Fakat düşük ise kredi almanız imkansız olur.

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Kredi notunuzu bankalar vermez, bu notu kredi kayıt bürosu denilen bir merkez veriyor. Kredi notunu yükseltebilmek için ilk başta kredi kartı borçlarının ödemesinin düzenli olması veya kredi kartı borcu var ise ödenmesi yükseltir. Başka bir yükseltme yöntemi ise sizin geçmişte kullandığınız ve şimdi kullanmadığınız banka kartlarını kapatmanız. Bu durum kullanmadığınız kartlara gelen ve sizin haberiniz olmayan kart aidat borçlarından dolayı sizin kredi notunuz düşük olabilir. Ya da ödemeleriniz sizin maaş aldığınız güne denk gelmiyor ise hesap kesim tarihlerini aldığınız maaşların gününe yakın tarihlere alarak iki sene düzenli ödeme yaptığınızda kredi notunuz yükselecektir.

Kredi Notu Ücretsiz Öğrenme

Kredi notu için bilinen iki yöntem bulunmaktadır. Bunlardan ilki findeks üzerinden diğeri ise cep telefonundan SMS yoluyla. Fakat bazı internet siteleri ücretsiz kredi notu hesabı yapsa da bu kesin notunuz olmayabilir. Kredi notunuzu öğrenmenin en sağlam yöntemi bankalardan SMS yoluyla öğrenmeniz. Bu sonuçlar kesin sonuçlar sizin kesin kredi notudur. Ücretsiz yapılan sorgulamalar doğru sonuç vermez.

Bir önceki yazımız olan Finansbank Mobil Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde ekonomi, finansbank kredi başvurusu yapma ve finansbank mobil kredi başvuru şartları hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

error: İçerik Koruma Altında!!