Forum sitesi üzerinden para kazanılabilir mi?

İnternetten para kazanma arzusu duyan ve bunu bir web sitesi kurarak gerçekleştirmek isteyenler için bir önerimiz var; forum sitesi üzerinden para kazanma. Bu makalemizde sizler için forum sitesinden nasıl para kazanılır, forum sitesi nasıl açılır, gibi soruları yanıtlıyor olacağız.

Öncelikle forum sitesi nedir, sorusunu yanıtlayalım. Forum sitesi, üyelerin ya da okurların internet üzerinden paylaşım yaptıkları ve bu paylaşımlar üzerinde tartıştıkları web sitesidir. Ülkemizde forum siteleri çok eskiden beri var olsa da, çok fazla tutulduğu söylenemez. Elbette çok başarılı örnekleri bulunmaktadır ama forum sitesi kurmak ve forum sitesi üzerinden para kazanmak zahmet ve sabır isteyen bir iştir.

Eğer zamanınız varsa ve sabrederim, uğraşırım diyorsanız, siz de forum sitesi kurarak para kazanabilirsiniz. Peki forum sitesi nasıl açılır?

Bir forum sitesi açmak için öncelikle domain ve hosting kiralamalısınız. Yani alan adı (isminiz.com gibi) ve bu alan adının barındırılacağı, bilgisayardan daha güçlü bir makine kiralamalısınız. Kafanız karışmasın, bunlar çok yüksek rakamlar değil ve internet üzerinden beş dakika içerisinde işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Alan adı ve hosting kiralama işleminden sonra yapmanız gereken şey, hangi yazılımı kullanacağınızı belirlemek. Piyasada internet üzerinden ücretsiz bir şekilde indirip kurabileceğiniz birçok yazılım bulunuyor ve bu yazılımlar oldukça iyi. İki örnek vermek gerekirse, myBB ve phBB ücretsiz ve kaliteli yazılımların başında geliyor. Eğer bütçeniz varsa, daha kaliteli olan Vbulletin yazılımını satın alarak forum sitenizi kurabilir ve dilediğiniz gibi özgünleştirebilirsiniz.

Forum Sitesinden Para Kazanmak Mümkün mü?

Eğer forum konusunu doğru seçer, çalışmalarınızı planlı yapar ve sabırlı olursanız, elbette mümkün. Forum siteleri kullanıcıların yazdıkları ile ayakta kalır. Yani kullanıcı demek, her şey demektir. Reklam bütçeniz ve rakip analiziniz sorunsuz olmalıdır.

Peki forum sitesinden nasıl para kazanılır? Eğer forum siteniz yeteri kadar kalifiye olduysa, Google’dan reklam alabilirsiniz. Aynı şekilde forumunuzun konusu neyse, o sektörlere yönelerek reklam alabilirsiniz. Diyelim ki bir webmaster forumu açtınız; forum üzerinden ücretli ilan açtırabilir, bu ilanlardan komisyon alabilir ya da özel üyelere özel odalar kurabilirsiniz.

Bir forum sitesinden para kazanmak konusunda herhangi bir kısıt yok. İş tamamen sizin çalışma şeklinize ve siteye ayıracağınız zamana bağlı. Konuyu iyi seçin, reklamı güzel yapın ve para kazanmaktan önce kullanıcılara fayda sağlamayı düşünün. Kullanıcılara fayda sağlayan projeler, her zaman kazanç yaratır.

Bir önceki yazımız olan Samsun ev hanımlarına öğrencilere ek iş fırsatları başlıklı makalemizde bafra ek iş fırsatı, ek iş ve havza ek iş imkanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

error: İçerik Koruma Altında!!