Ekonomi, Finans, Borsa için Takip Edilecek Siteler

Ekonomi ve finans hayatımızın her anında karşılaştığımız konular. Sabah kalkıp ekmek almaya gittiğimizde alışveriş yaparak ekonomiye katkıda bulunuyoruz, bir bankaya gidip hesap açtırdığımızda finansal işlem yapmış oluyoruz.

Yani bunun gibi günlük birçok faaliyette aslında ekonomi ve finans ile alakalı hareketler yapıyoruz. Bu konulara ilgisi olan birisi ekonomi, finans, borsa gibi konuları araştırmak için çok fazla zahmete girmeden kendi bilgisayarından veya akıllı telefonunun internetini kullanarak bu konularla alakalı sitelere ulaşabilir. Ekonomi, finans, borsa gibi konuları ele alan başlıca siteleri hep birlikte inceleyelim.

Bloomberht: Bu sitede ekonomi ile alakalı aklınıza gelen her türlü konuya ulaşmanız mümkün. Sitenin en üstünde borsa oranları, döviz endeksi, altın piyasası gibi konuların anlık değişimlerini görebiliyorsunuz. Ekonomi haberleri, makaleler, Bloomberg kanalının yayın akışı da alt taraflarda bulunuyor.

Bigpara.hurriyet.com.tr : Hürriyet’in sadece ekonomi ve finans sitesi olarak tasarlanan bu sayfada finans sektörü ile alakalı her şeye ulaşabilirsiniz. Sayfanın üt kısmında borsa, döviz, petrol, bono gibi ekonomik araçların anlık değişimlerini görebilirsiniz. Geniş konu yelpazesi ile aradığınız tüm konulara bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Finans.mynet: Türkiye’nin dev portalı olan mynet’in finans sektörünü ele alan sayfası. Bu sayfada ekonomi, finans ve borsadan haberlerin yanında borsadaki hisselerin artan ve azalan 5 tanesinin listesini de anlık olarak görebilirsiniz.

NTV Ekonomi: NTV kanalının internet sayfasındaki ekonomi bölümüdür. Bu sayfada Türkiye’nin en önemli haber kanallarından birisi olan NTV haber sitesinin ekonomi ile alakalı tüm güncel haberlerine erişebilirsiniz. Ayrıca piyasalardaki son durumu takip edebilir güvenli bir şekilde bu bilgiler doğrultusunda yatırımlarınızı yönlendirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Finans Nedir? Ekonomi ve Finans İlişkisi başlıklı makalemizde ekonomi, ekonomi ve finans ilişkisi ve finans hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

error: İçerik Koruma Altında!!