Ek iş imkanı ve Alternatif iş fikirleri

Alternatif İş Fikirleri

2017 yılında da çalışabileceğiniz pek çok alternatif iş fikirleri bulunuyor. Bu yüzden işsiz kalma gibi bir durumunuz söz konusu olmayacaktır. İster kendi işiniz üzerinden isterseniz de online platform üzerinde iş ihtiyacı bulunan firmalarla para kazanmaya başlayabilirsiniz. Çalışıyor olsanız bile ekstra kazanç sağlayabileceğiniz ve boş zamanlarınızda uğraşabileceğiniz iş fırsatları oldukça fazladır. Sermayesiz iş isteyen kişilerin tek yapması gereken ise vakitlerini internet ortamında harcamalarıdır. İş kuracak imkanı olmayan pek çok girişimcilerin artık yüzünü güldürecek işler yer almaktadır. Buna göre gerek girişimci, çalışan gerekse ev hanımından öğrencilere kadar hemen herkes kendilerine alternatif iş ortamı yaratabilecektir.

Tasarım Yaparak Para Kazan

Tasarım işine meraklıysanız tasarım yaparak para kazanma tam size göre diyebiliriz. Ev ortamında çalışmaktan mutluysanız evde dekorasyon ürünleri, takı tasarımları yaparak online kanallar aracılığı ile yapmış olduğunuz tasarımlarınızı satabilirsiniz. Fakat burada önemli olan husus, daha çok satabileceğiniz ürünleri tercih etmeniz gerekmektedir. Tasarladığınız ürünlerin fotoğraflarını çekip yayınlayarak alıcıların çıkmasını sağlayabilirsiniz. Küçük imalat işleri her zaman alternatif yapabileceğiniz işlerin başında yer almaktadır.

Müşteri Hizmetleri İşiyle Para Kazanma

Firmalar, yetişemediği zamanlarda evde çalıştırabilecekleri Call canter arıyor. Yapabileceğiniz işlerden birisi de müşteri hizmetleri olarak çalışmaktır. Dğzenli bir geliriniz olsun istiyorsanız bu yola başvurabilirsiniz. Oturduğunuz yerden firmanın tanıtımlarını yaparak müşterilerle ilgilenebilirsiniz.

Çevirmenlik Yaparak Kazanç Sağlama

Yabancı diliniz varsa çevirmenlik işini yapabilirsiniz. Çevimenlik işi gerçekten kazanç sağlayan bir iş kolu olarak karşımıza çıkmaktadır. Çünkü çoğu firma çeviri ihtiyacı içerisinde olduğundan dolayı doğal olarak çevirmenlik işi yapan kişileri arıyor. İnternet ortamında bu iş için çalışabileceğiniz pek çok ilanlar yer alıyor.  İlanlara göz atarak hemen sizlerde çevirmenlik işi yapmaya başlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Katar Havayolları iş ilanları personel alımı başlıklı makalemizde katar havayolları Türk personel alımı, katar iş ilanları 2018 ve katar iş imkanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

error: İçerik Koruma Altında!!