Az Yatırımla Çok Para Kazandıran İş Fikirleri

İş kurmak herkesin hayali olsa da, piyasaların sallantılı durumu ve maddi imkansızlıklar her zaman çekimser olmayı sağlıyor. Ülkemizde girişimcilik biraz riskli göründüğü için herkes sigortalı bir işe girip ömrünü bu şekilde sürdürmeye karar veriyor. Bu makalemizde sizler için az yatırımla çok kazandıran işler ile ilgili bilgi vereceğiz.

Az yatırımla çok kazandıran işler, gerçekten çok fazla para kazanmanıza yarayabilir. Fakat yatırımı az yapacağınız için, kendi işinizin hem patronu hem de çalışanı olmak durumundasınız. En azından bir süre, belki de tek çalışmanız gerekebilir. Para kazanmak istiyorsanız, bu durum sizi üzmeyecektir.

Az Yatırımla Çok Para Kazandıran İş Fikirleri

Cesaretinizi toplayın ve eğer gerçekten kendi işimi kurmak istiyorum, diyorsanız adım atın! Çünkü geçen her dakika sizin aleyhinize işliyor. Bir bakmışsınız ki siz düşünme sürecindeyken, sizin kafanızdaki iş modeli bir başkası tarafından kurulmuş!

Az yatırımla çok kazandıran işler için birkaç örnek verecek olursak:

  • Solucan Gübresi Üretimi: Türkiye’de çok yeni olan bu üretim şekli, bitkilerin üç kat fazla sağlıklı olmasını sağlıyor. Aynı zamanda solucanlar her üç ayda bir iki katı çoğalıyor. Yani sermayeniz de üç ayda bir iki katı artıyor!
  • Danışmanlık: Hangi konuda profesyonelsiniz? Örneğin, WordPress. İnternet sitesi ya da ofis açarak WordPress danışmanlığı yapabilirsiniz. Blog nasıl açılır? Nasıl Düzenlenir? İnternetten para kazanmak için tavsiyeler gibi oldukça önemli konularda ücretli danışmanlık yapabilirsiniz.
  • Yatırım Yapmak: Diyelim ki bir miktar paranız var ve değerlendirmek istiyorsunuz. Başlangıç aşamasındaki girişimlere yatırım yaparak ortak olabilirsiniz.
  • İçecek Standı Açmak: Özellikle yazın, Türkiye’de çok bilinmeyen ürünlerin satışını yapabileceğiniz bir standı AVM’lerde ya da sokakta açabilirsiniz. Emin olun oldukça fazla kazanabilirsiniz.
  • Freelance Çalışmak: Biraz reklam bütçeniz varsa yapabileceğiniz işlerin sınırı yok; grafik tasarım, müzisyenlik, özel ders vermek, SEO danışmanlığı, editörlük…

Az yatırımla çok para kazandıran işler bunlarla sınırlı değil; aklınıza gelen tüm fikirleri işe dökebilirsiniz. Bu noktada yeteneğiniz ve birikiminiz (ya da çekeceğiniz kredi miktarı) oldukça önemli. Fakat hangi işi yaparsanız yapın, planlı gitmeniz sizin için oldukça faydalı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Forum sitesi üzerinden para kazanılabilir mi? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

error: İçerik Koruma Altında!!